Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion męskich - A

Adam - niezależny, analizujący. Ograniczony w swoich inicjatywach ze względu na brak zaufania do siebie, ale lubiący podkreślać swoje znaczenie. Lubi spokój.
Imieniny: 6 kwietnia, 24 grudnia
Adolf - charakter z temperamentem, dynamiczny, zdolny przywódca o stałych przekonaniach. W braku kontroli nad sobą może być niebezpieczny.
Imieniny: 11 lutego, 14 lutego, 19 kwietnia, 17 czerwca, 21 sierpnia
Adrian - osobowość dynamiczna odważna i intuicyjna. Posiada wrodzone zdolności kierownicze. Filantrop.
Imieniny: 4 marca, 5 marca, 8 lipca, 8 września
Albert - jasny umysł, posiada dużo szlachetności i wyrozumiałości w stosunku do innych ludzi. Duża umiejętność przewidywania wydarzeń.
Imieniny: 18 lutego, 17 czerwca, 7 sierpnia, 15 listopada, 21 listopada
Aleksander - opiekuńczy, broniący słabszych przed silniejszymi. Przenikliwy, niejednokrotnie podstępny. Poświęca wiele czasu sprawom rodzinnym.
Imieniny: 15 stycznia, 26 lutego, 27 lutego, 10 marca, 18 marca, 20 marca, 24 kwietnia, 3 maja, 18 maja, 10 lipca, 17 lipca, 11 sierpnia, 28 sierpnia, 13 września, 12 grudnia
Alfons - typ niespokojny, rwący się do walki, z małym poczuciem własnej godności. Lubi wszystko analizować.
Imieniny: 1 czerwca, 27 lipca, 1 sierpnia, 2 sierpnia, 16 sierpnia, 19 września, 30 października, 31 października
Alfred - rozsądny, mądra, umie udzielać dobrych rad. Nie lubi mieszania się w jego sprawy osobiste. Może być również wyrachowany.
Imieniny: 4 lipca, 19 lipca, 4 sierpnia, 14 sierpnia, 14 grudnia
Alojzy - człowiek mądry, oszczędny w słowach, lecz w niesprzyjających mu warunkach wszystko miażdżący.
Imieniny: 21 czerwca
Ambroży - silna indywidualność nie znosząca krytyki. Twórczy, niespokojny z dużą dozą humoru. Utalentowany w nauce języków obcych.
Imieniny: 20 marca, 4 kwietnia, 16 sierpnia, 16 października, 2 listopada, 7 grudnia
Anastazy - lubi leczyć ludzkie dusze i ciała, wzbudzać nadzieję w wątpiących. Przynoszący ze sobą pociechę i niejednokrotnie radość.
Imieniny: 22 stycznia, 27 kwietnia, 20 maja, 11 czerwca, 5 grudnia
Anatol - pogodny, miły, dobroduszny. W niesprzyjających warunkach potrafi być przykry i dokuczliwy.
Imieniny: 20 marca, 2 maja, 3 lipca, 20 listopada
Andrzej - urodzony przywódca, posiadający osobowość o znaczeniu w życiu publicznym. Natura odważna wnikliwa i doradcza.
Imieniny: 6 stycznia, 19 stycznia, 4 lutego, 12 kwietnia, 27 kwietnia, 13 maja, 16 maja, 12 lipca, 16 lipca, 17 lipca, 21 lipca, 1 listopada, 10 listopada, 24 listopada, 30 listopada, 10 grudnia
Antoni - umysł krytyczny, wszechstronny. Dobry znawca ludzkiej natury. Uparty i zmienny. Konsekwentny w powziętym raz postanowieniu.
Imieniny: 9 stycznia, 12 stycznia, 17 stycznia, 6 lutego, 1 marca, 28 marca, 3 kwietnia, 10 kwietnia, 7 czerwca, 13 czerwca, 5 lipca, 7 lipca, 24 lipca, 3 września, 24 października, 31 października, 7 listopada, 28 grudnia
Anzelm - żądny władzy, wierzący w powodzenie, oszczędny. Zawsze zajęty. Trudno go przekonać, gdyż upiera się przy swojej ocenie sytuacji.
Imieniny: 18 marca, 21 kwietnia
Arkadiusz - szczęściarz, lubi dostatek i wygody. Trochę leniwy. Wrażliwy, bystry obserwator. Uparty, wymagający.
Imieniny: 12 stycznia, 4 marca, 13 listopada
Arnold - lubi panować nad każdą sytuacją. Żądny władzy i wpływu na innych. Posiada intuicję, która zawsze pozwala przewidywać sprawy, które są dla innych niewidoczne.
Imieniny: 19 lutego, 18 lipca, 9 października
Artur - powolny, ale krytyczny umysł. Oszczędny. Chce dostosować ludzi i okoliczności do swoich wymagań i upodobań. Natura artystyczna i wrażliwa.
Imieniny: 6 października
Anastazy - o stałych zasadach, nie zmienia zdania, chyba że zajdą jakieś nieprzewidziane okoliczności
Imieniny:
August - autorytatywny, ambitny, często wszechstronny. Twórczy umysł. Mało oszczędny. Oddany rodzinie. Wielki filantrop.
Imieniny: 28 stycznia, 29 kwietnia, 19 maja, 28 maja, 28 sierpnia

IMIONA ŻEŃSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Mowa ciała

80% informacji o ludziach czerpiemy nie z ich słów, lecz z zachowania i gestów - to one właśnie zdradzają nasze prawdziwe intencje i nastawienie - jeśli umiemy je zaobserwować i odczytać. Ten światowy bestseller na temat mowy ciała jest drugim, znacznie wzbogaconym wydaniem pierwszej książki A. Pease'a pod takim samym tytułem. Tym razem autorzy analizują poszczególne elementy niewerbalnej komunikacji i całe grupy gestów, korzystając z najnowszych badań i ustaleń w dziedzinie biologii ewolucyjnej, psychologii i medycyny z jej nowoczesnymi technikami obrazowania mózgu. W charakterystyczny dla siebie humorystyczny sposób dzielą się z nami poważnymi strategiami odczytywania sygnałów mowy ciała i ich świadomego wykorzystywania w rozmaitych okolicznościach Więcej ...

Wyższa szkoła hipnozy

Kurt Tepperwein urodził w 1932 roku w miejscowości Lobenstein. Osiągnął sukces jako przedsiębiorca oraz wieloletni doradca przedsiębiorstw. W 1973 roku wycofał się z życia finansowego i został uzdrowicielem oraz badaczem prawdziwych dolegliwości. Ukończył wiele różnorodnych kursów, uzyskując wiele wyróżnień. W 1986 roku uzyskał tytuł profesora psychologii na uniwersytecie Clayton w stanie Iowa w USA oraz docenta w wielu różnych międzynarodowych instytutach, między innymi w Friedensuniversitńt w Berlinie. Od 1997 roku Kurt Tepperwein jest docentem Międzynarodowej Akademii Naukowej w Liechteinsteinie Więcej ...

Złota liczba

Fascynujące studium z dziejów kultury i zarazem pełne niespodzianek odkrywanie jej tajemnic, często już dziś zapomnianych. Znajdziemy tu między innymi odpowiedzi na pytania takie jak: dlaczego wśród organizmów żywych najczęściej spotykaną figurą geometryczną jest pięciokąt, podczas gdy w świecie natury nieożywionej jest to sześciokąt, dlaczego zarówno kunsztowne dzieła ludzkie jak i cudy natury zachowują w swej budowie proporcje matematyczne Więcej ...

Depresja - dlaczego?

To zaskakująca książka. Nie ma w niej nudzących wywodów lekarzy, wiedzy nie popartej mądrością, suchych naukowych terminów. Książka ta dotyka najgłębszych sfer człowieczeństwa - uczuć i duchowości. Pisana przez psychologa, opowiada o zranionym sercu, roli przyjaciół w walce z demonami uczuć, tajemniczym i wielkim JA oraz o wewnętrznym małym dziecku ukrytym w głębi każdego z nas Więcej ...

Polecane