Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion męskich - D

Damian - społecznik. Życzliwy i przychylny. Osobowość, która lubi nieść pomoc innym w cierpieniach. Do pieniędzy przywiązuje wagę o ile są mu one potrzebne.
Imieniny: 12 lutego, 23 lutego, 14 lipca, 26 września, 27 września, 14 listopada
Damazy - zawsze ruchliwy i pochłonięty bieżącymi sprawami. Twórczy umysł. Żądny władzy i pieniędzy
Daniel - doradczy, pełen odpowiedzialności w stosunku do siebie i innych. dobry sędzia. Szczodry, o wielkim smaku artystycznym.
Imieniny: 3 stycznia, 10 kwietnia, 15 lipca, 21 lipca, 10 października, 13 października, 10 grudnia, 11 grudnia
Dariusz - sprawiedliwy, dobry, rozumiejący innych. Opiekuńczy. Miły i niosący pomoc zarówno fizyczna jak i psychiczną.
Imieniny: 19 grudnia
Dawid - opiekuńczy, serdeczny, wyrozumiały, pomysłowy i ambitny. Posiada duże zdolności organizacyjne i przywódcze.
Imieniny: 15 lipca, 29 grudnia, 30 grudnia
Dionizy - krytyczny, łatwo wyprowadzić go z równowagi. Lubi podróże, wygody i wesołe towarzystwo. Jest rzutki i szybko orientujący się w danej sytuacji.
Imieniny: 26 lutego, 8 kwietnia, 2 września, 9 września, 20 września, 2 października, 9 października, 16 października, 16 listopada, 17 listopada, 26 grudnia, 30 grudnia
Dobiegniew - posiada silny charakter i dobra wolę. Jest podporą dla potrzebujących pomocy. Nie lubi wrogiego ustosunkowania się do ludzkich spraw.
Dobiesław - opiekuńczy, rozważny, sprawiedliwy. Często społecznik. Lubi mieć ugruntowana pozycję.
Domarat - miły, wesoły, towarzyski. Często domator, chętnie udzielający w swoim domu gościny innym
Domasław - opiekuńczy, lubiący pracę społeczną. Dbający o sławę swojego domu.
Imieniny:
Dominik - sprawiedliwy, dobry człowiek. Jego dążeniem jest chęć niesienia pomocy innym. Umie być wyrozumiały dla każdego i tłumaczyć je trudnościami życia.
Imieniny: 9 marca, 12 maja, 6 lipca, 4 sierpnia, 8 sierpnia, 14 października, 27 listopada, 20 grudnia, 29 grudnia
Donat - lubi być obdarowywany, podziwiany i sławny. Niejednokrotnie hojny w stosunku do innych.
Imieniny: 17 lutego, 25 lutego, 7 kwietnia, 21 maja, 7 sierpnia, 5 października

IMIONA ŻEŃSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

A trawa sama rośnie

Jeśli chcesz dotrzeć do siebie, żadnej drogi nie ma. Nie ma przestrzeni ani odległości. Już jesteś sobą, droga nie istnieje. Dlatego zen nazywany jest ścieżką bez ścieżki, bramą bez bramy. Bramy nie ma, to właśnie jest ta brama. Ścieżka bez ścieżki - ścieżki nie ma, a zrozumienie tego to właśnie ścieżka. Zen polega na wrzuceniu cię w twoją rzeczywistość. Nie trzeba niczego odwlekać. Żyj, spaceruj, kochaj, śpij, jedz, weź kąpiel. Bądź totalny. Pozwól się dziać wszystkiemu. Po prostu bądź. I nie usiłuj rozumieć, ponieważ wysiłek podjęty w tym celu, wysiłek podjęty z zamiarem zrozumienia, stwarza problemy. Stajesz się podzielony. Nie twórz problemów, bądź Więcej ...

Strategia w walce

Strategia w walce, biznesie i życiu codzienny" samuraja Musashiego jest znana jako praca na temat metod postępowania - nie tylko na polu walki, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Właściwe rozpoznanie przeciwnika, przygotowanie skutecznej strategii, odpowiednie zaplanowanie walki, wcześniejsze opracowanie "planów A, B, C"na wypadek niepowodzenia - wszystko to we współczesnym świecie stanowi nie tylko o zwycięstwie, ale i przetrwaniu. Właśnie dlatego porady najsłynniejszego samuraja Japonii, stanowią podręcznik przypominający słynne "Zasady wojny Sun-TSU Więcej ...

Polecane