Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion męskich - H

Henryk - szlachetny i lojalny, ale skryty i pewny siebie. Dobry rozjemca. Dobry przywódca. Lubi być panem we własnym domu. Jest utalentowanym mówcą.
Imieniny: 19 stycznia, 19 lutego, 2 marca, 10 kwietnia, 12 lipca, 15 lipca, 2 września
Herbert - osobowość wyróżniająca się. Dobry przywódca mas i ludu. Pewny siebie, niezależny. Podejmowane przedsięwzięcia przeprowadza z zegarmistrzowską precyzją. Nieraz wyrafinowany.
Imieniny: 16 marca
Herman - dobry organizator. Lubi udzielać się społecznie lub publicznie. Posiada duże poczucie odpowiedzialności za to co robi.
Imieniny: 7 kwietnia, 11 kwietnia, 13 czerwca, 11 sierpnia
Hieronim - wnikliwy, czasem uparty, ale kulturalny i subtelny. Dobry, sprawiedliwy. Przedsiębiorczy, oszczędny, niecierpliwy i zawsze zajęty.
Imieniny: 8 lutego, 3 marca, 9 lipca, 20 lipca, 30 września, 4 grudnia
Hilary - konserwatysta. Dobry mówca. Oddany rodzinie i najbliższym przyjaciołom. Lubi wszystkim radzić, niejednokrotnie więcej niż tego potrzebują.
Imieniny: 11 stycznia, 14 stycznia, 16 marca, 21 października
Hipolit - jest z natury dobrym człowiekiem. Kocha przyrodę, zwierzęta i ptaki. Najbardziej kocha konie.
Imieniny: 3 lutego, 13 sierpnia, 22 sierpnia, 21 września
Honoriusz - ambitny, ma dużo pomysłów, które nie zawsze są do zrealizowania. Dobry, nieraz zmienny. Sprawiedliwy, wymagający szacunku dla siebie i dla najbliższych.
Hubert - odważny, oddany przyjaciel. Posiada wielka intuicje. Ma duże zdolności kierownicze. Posiada dużą dozę humoru i dowcipu. Umysł bystry i przewidujący.
Imieniny: 3 listopada

IMIONA ŻEŃSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Jestem innego zdania...

Trudne rozmowy, zarówno te dotyczące życia zawodowego, jak i te prywatne, wymagają szczególnej rozwagi, opanowania oraz stanowczości. Niezbędne jest w nich bezpośrednie komunikowanie celów, które chcemy osiągnąć, odważne prezentowanie swoich poglądów oraz śmiałe stawianie czoła krytyce i otwartej agresji. Jednocześnie twarda obrona swojego punktu widzenia i nieustanne przekonywanie do własnych racji grożą utratą kontaktu z rozmówcą. Jak więc umiejętnie prowadzić rozmowy, nikogo do siebie nie zrażając? Oprócz najważniejszych wiadomości o różnych technikach prowadzenia trudnych rozmów w książce tej można znaleźć wiele przykładów typowych sytuacji komunikacyjnych oraz proste ćwiczenia pomocne w wyrabianiu odpowiednich nawyków. Dzięki temu w każdej rozmowie wyraźnie wyczuwalny stanie się szacunek dla partnera, a dany punkt widzenia będzie przedstawiony w sposób konkretny, jasny i zrozumiały Więcej ...

Konflikty w pracy

Czytelnik znajdzie tu ciekawe przykłady ćwiczeń oraz opisy praktycznych sposobów nawiązywania zdrowych relacji z przełożonymi, współpracownikami i klientami Więcej ...

Polecane