Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion męskich - L/Ł

Lech - odważny, ale i zmienny. Często dobry, ale i niestały. Przy niesprzyjających warunkach nawet obłudny. Lubi pieniądze, wygody, dobre warunki bytu. Sprytny.
Imieniny: 28 lutego, 12 sierpnia
Leon - odważny, bojowy, władczy. Dobry mówca. Posiada zdolności przywódcze. Trochę leniwy i ospały.
Imieniny: 20 lutego, 14 marca, 11 kwietnia, 19 kwietnia, 22 kwietnia, 12 czerwca, 28 czerwca, 3 lipca, 17 lipca, 20 lipca, 10 listopada, 16 listopada
Leonard - odważny i silny w swoich poczynaniach. Dąży do władzy i posiada zdolności przywódcy.
Imieniny: 27 lutego, 6 listopada, 26 listopada, 27 listopada
Leopold - dobry dowódca w wojsku i przywódca ludu. Nie zrażają go przeszkody, lubi je pokonywać. Śmiało broni swojego stanowiska.
Imieniny: 15 listopada
Longin - lubi spokój i rozmyślania. Chętnie przebywa w odosobnieniu. W towarzystwie nudny. Mało obrotny. Niejednokrotnie bywa niezdarny.
Imieniny: 15 marca, 2 maja, 29 października
Lubomir - dobry i szlachetny. Dobry rozjemca. Przez swój stosunek do innych zjednuje sobie szacunek i uznanie.
Imieniny:
Lucjan - pogodny, dobry, prawy i uczciwy. Posiada dar zjednywania sobie ludzi. Wrażliwy. Lubi spokój.
Imieniny: 7 stycznia, 11 lutego, 27 maja, 13 czerwca
Ludwik - posiada cechy dobrego wojownika, głośnego i sławnego. Lubi przewodzić innym . Opiekuńczy i zaradny. Zawsze dąży do osiągnięcia przewagi nad przeciwnikiem.
Imieniny: 31 stycznia, 15 marca, 19 sierpnia, 25 sierpnia, 9 października

Łukasz - metodyczny, wszystko analizujący. Cechuje go dobra pamięć. Posiada zdolności kierownicze. Lubi rozkazywać. Jest ograniczony w działaniu.
Imieniny: 17 lutego, 22 kwietnia, 10 września, 18 października, 31 października

IMIONA ŻEŃSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Ucieczka od wolności

Część studium o strukturze charakteru współczesnego człowieka i o wzajemnej zależności czynników psychologicznych i socjologicznych. Fromm bada mechanizmy ucieczki od wolności, próbuje odpowiedzieć na pytania, dlaczego wolność nie jest dla człowieka wartością absolutną, dlaczego można go bez trudu podporządkować, zniewolić, dlaczego potrzebny mu jest wódz i poczucie identyfikacji z grupą. Nie jest to jednak książka o jakimś konkretnym, nazistowskim czy komunistycznym, zniewoleniu, ale o dobrowolnym poddawaniu się człowieka każdemu zniewoleniu, które daje poczucie bezpieczeństwa i oddala samotność Więcej ...

Narcyzm. Zaklęte "ja"

Narcyzm oznacza umiłowanie samego siebie. Każdy człowiek potrzebuje pewnej rozsądnej dawki miłości własnej. Jest to podstawowa potrzeba człowieka i warunek zdrowych relacji międzyludzkich. Jednak miłość własna łatwo może przyjąć postać chorobliwą, prowadzącą do wewnętrznego zniewolenia. Wiele osób dotkniętych takim zaburzeniem męczy się ze sobą i jest źródłem cierpień dla swoich bliskich. Do nich właśnie adresowana jest ta książka Więcej ...

Polecane