Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion męskich - T

Tadeusz - miły, szlachetny. Posiada duże zdolności organizacyjne. Jest odważny i śmiały w swoich wystąpieniach. Rzadko się cofa. Filantrop.
Imieniny: 28 października
Teodor - ujmująca osobowość. Jest dobrym organizatorem. Umysł pracujący logicznie i dogłębnie. Religijny.
Imieniny: 7 lutego, 21 lutego, 26 marca, 20 kwietnia, 22 kwietnia, 5 maja, 20 maja, 29 maja, 31 maja, 21 czerwca, 4 lipca, 27 sierpnia, 19 września, 24 września, 23 października, 29 października, 9 listopada, 11 listopada
Teofil - nie znosi krytyki. Wrażliwy, odważny, ale i bardzo uparty i pewny siebie. Posiada zdolności organizacyjne. Jest urodzonym przywódcą.
Imieniny: 8 stycznia, 30 stycznia, 27 kwietnia, 2 października, 13 października, 20 grudnia
Tomasz - praktyczny sceptyk o stałych przekonaniach. Dobry organizator. Kulturalny. Lubi życie rodzinne i własny dom.
Imieniny: 28 stycznia, 7 marca, 22 czerwca, 3 lipca, 22 września, 18 listopada, 21 grudnia, 29 grudnia
Tymoteusz - serdeczny, życzliwy dla innych. Mężny i odważny, wówczas kiedy zachodzi potrzeba wystąpienia w obronie innych. Zrównoważony.
Imieniny: 24 stycznia, 26 stycznia, 21 maja, 22 sierpnia, 19 grudnia
Tytus - twórczy, niewyczerpany umysł. wymowny. Pociągająca osobowość. Oszczędny. Konsekwentnie dążący do wybranego celu.
Imieniny: 4 stycznia, 26 stycznia, 6 lutego, 15 kwietnia, 18 września

IMIONA ŻEŃSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Sztuka retoryki

Czy retoryka jest nam dzisiaj potrzebna? Czy w czasach, kiedy komunikowanie twarzą w twarz nie zajmuje więcej niż kwadrans dziennie, warto podejmować się arcytrudnej wędrówki ku sprawnemu, rzetelnemu i czasami porywającemu przemawianiu?". Autorka przekonuje w swej książce, że warto, bo słowo, werbalizacja myśli to podstawa kontaktów międzyludzkich. Sposób narracji przyjęty przez autorkę i dobór treści sprawiają, że książka, z jednej strony - pomaga nauczycielom w planowaniu i prowadzeniu zajęć poświęconych rozwijaniu u uczniów umiejętności przemawiania, z drugiej strony - umożliwia samodoskonalenie w tej dziedzinie.
W publikacji znajdują się wiadomości z zakresu historii retoryki, informacje o środkach wyrazu, zasadach występowania publicznego, zabierania głosu twarzą w twarz, a także propozycje zajęć i ćwiczeń Więcej ...

Trening pamięci

Doktor Siegfried Lehrl jest jednym z twórców metody treningu pamięci. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat opublikował ponad 100 prac naukowych z tej dziedziny wykształcił też wielu trenerów. W tej książce po raz pierwszy przedstawił obszerny program przeznaczony do indywidualnego wykorzystania przez szeroki krąg odbiorców. Zamieszczone tu ćwiczenia pozwolą każdemu czytelnikowi poznać swoje dobre strony i podnieść sprawność umysłu Więcej ...

Polecane