Horoskop chiński Domino Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Horoskop kwiatowy Horoskop majów Sennik Zioła Horoskop celtycki

Imiona - znaczenia imion męskich - W

Wacław - analityczny, twórczy umysł. Zdolny do kierowania własnymi sprawami bez pomocy innych. Lubi spokój i ceni go najbardziej w życiu osobistym.
Imieniny: 4 marca, 5 marca, 4 kwietnia, 15 kwietnia, 28 września
Waldemar - lubi rządzić i panować nad otoczeniem, dzięki temu staje się sławny. Niekiedy złośliwy i zgorzkniały.
Imieniny: 16 stycznia, 5 maja, 11 grudnia
Walenty - wszystko analizujący pod kątem ambicji i dyplomacji. Mało oszczędny. Posiada zdolność bawienia towarzystwa.
Imieniny: 7 stycznia, 14 lutego, 2 maja, 21 maja, 28 lipca
Walter - lubi panować i rządzić, sprawować władzę nad swoim otoczenie. Posiada umiejętność narzucania ludziom swojej woli.
Imieniny: 2 maja, 5 czerwca, 29 listopada
Wawrzyniec - posiada zdolność szybkich, dobrych decyzji. Wrażliwy, o dużej intuicji. Łasy na pochlebstwa. Czasem kapryśny.
Imieniny: 3 lutego, 3 czerwca, 22 lipca, 10 sierpnia, 5 września, 28 września, 14 listopada
Wieńczysław - zwykle ambitna osobowość. Mało oszczędny. Analityczny, twórczy. Miły dla otoczenia.
Imieniny: 25 marca, 16 maja
Wiesław - wrażliwy, miły, kulturalny. Nieskomplikowany charakter przejrzysty. Spostrzegawczy. Wesoły. Pogodny w kontaktach z innymi. Uczynny.
Imieniny: 22 maja, 7 czerwca, 21 listopada, 9 grudnia
Wiktor - lubi zwyciężać we wszystkich życiowych walkach. Mądry. Roztropny. Ma dar przekonywania innych. Opanowany. Konsekwentny.
Imieniny: 22 lutego, 25 lutego, 6 marca, 29 marca, 12 kwietnia, 8 maja, 14 maja, 17 maja, 21 maja, 28 maja, 21 lipca, 28 lipca, 30 września, 17 października, 8 listopada
Wilhelm - wrażliwy, ambitny intelektualista. Autorytatywny. Chroni słabszych przed przemocą. Udziela schronienia potrzebującym. Nie lubi, by mu rozkazywano.
Imieniny: 1 stycznia, 10 stycznia, 6 kwietnia, 28 maja, 8 czerwca, 24 czerwca, 25 czerwca, 5 lipca, 2 września
Wincenty - krytycznie nastawiony do wszystkiego. Można go łatwo wyprowadzić z równowagi. Doradczy i odpowiedzialny za swoje rady.
Imieniny: 22 stycznia, 8 marca, 20 marca, 5 kwietnia, 24 maja, 19 lipca, 6 sierpnia, 25 września, 27 września, 9 października, 27 października
Witold - chętny do pracy i współdziałania z innymi. Otwarty i szczery Bystry obserwator. Posiada wrodzona inteligencję. Zdolny do poświęceń. Towarzyski. Lubi mieć duży wpływ na swe otoczenie.
Imieniny: 15 czerwca, 12 października, 12 listopada
Władysław - wrażliwy, powściągliwy, niezależny, pewny siebie. Ceni swobodę myśli i działania. Oddany rodzinie. Posiada skłonności do wgłębiania się w tajemnice wiary i okultyzmu.
Imieniny: 2 kwietnia, 27 czerwca
Włodzimierz - wrażliwy, powściągliwy, niezależny, pewny siebie. Ceni swobodę myśli i działania. Oddany rodzinie.
Imieniny: 16 stycznia, 15 lipca, 11 sierpnia
Wojciech - energiczny, zawsze działa pewną obraną przez siebie metodą. Posiada intuicje i dar szybkiej, właściwej decyzji. Czasami jest nieufny.
Imieniny: 23 kwietnia
Wolfgang - wnikliwy i łaknący wiedzy. Stały w przekonaniach. Oddany rodzinie. Ujmujący. Mało oszczędny.
Imieniny:

IMIONA ŻEŃSKIE - znaczenia

Imię i nazwisko są najważniejszymi identyfikatorami człowieka. Każdy naród tworzy własny zasób imion, lecz coraz częściej imiona zapożycza się z innych języków. Również w Polsce używane są imiona różnorodnego pochodzenia.

Wybór imienia:

- Imiona lepiej wybrać rodzime, niż pochodzenia obcego.
- Należy unikać zdrobnień lub różnego rodzaju przydomków.
- Nie nadawać imion modnych gwiazdorów,
- Nie nadawać imion trudnych do wymówienia.

Zadaj pytanie

Literatura

Człowiek i plagi umysłu

Ciemna strona ludzkiej osobowości potrafi objawić się w sposób niespodziewany i bolesny. Bywamy zmuszani do walki z demonami i plagami nawiedzającymi nasze umysły. Staramy się wtedy oswoić własne lęki i nerwice, pokonać stres, wyrwać się z sideł depresji czy uzależnień. W jaki sposób można to robić samodzielnie, a kiedy poszukać psychoterapeuty Więcej ...

Świadomość

U podstaw wszelkich wyczynów sportowych, wszelkich technik medytacji, włączając w to sztuki walki leży jedna, najważniejsza cecha, która pozwala być uważnym i skoncentrowanym na chwili obecnej. OSHO nazywa ją świadomością. Kiedy nauczymy się rozpoznawać i rozumieć na czym ona polega, wkroczymy na drogę ku osiągnięciu doskonałości w każdym aspekcie naszego życia. Wielcy mistrzowie, tacy jak Lao Cy, Budda, twierdzą że przechodzimy przez życie jak lunatycy nieobecni, nieczuli na rezultaty naszych poczynań, nieświadomi nawet tego, jaki wpływ na otoczenie mają nasze słowa i działania. Jednocześnie, w ekstremalnych sytuacjach, zdarzają się nam wszystkim chwile przebudzenia, olśnienie, niezwykłe przebłyski świadomości? w wypadku na drodze, kiedy czas wydaje się zwalniać, lub kiedy rodzi się dziecko, lub kiedy ktoś bardzo bliski umiera Więcej ...

Złota liczba

Fascynujące studium z dziejów kultury i zarazem pełne niespodzianek odkrywanie jej tajemnic, często już dziś zapomnianych. Znajdziemy tu między innymi odpowiedzi na pytania takie jak: dlaczego wśród organizmów żywych najczęściej spotykaną figurą geometryczną jest pięciokąt, podczas gdy w świecie natury nieożywionej jest to sześciokąt, dlaczego zarówno kunsztowne dzieła ludzkie jak i cudy natury zachowują w swej budowie proporcje matematyczne Więcej ...

Polecane